Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lyžování Itálie

Pokud jste milovníci sportu lyžaského, jistě víte, ať už ji z vlastní zkušenosti, nebo zprostředkově od přátel, známých či kolegů z práce, že Itálie je doslova ráj pro lyžaře. Vybere si zde každý bez ohledu na zkušenosti a zdatnost, ať už jste sportovní lyžaři nebo jen rekreační, kteří se prostě jen rádi povozí na širokých upravených sjezdovkách.

Itálie je také známá tím, že zde bývá lepší počasí než je tomu například v Rakousku. Říká se, že je zde více slunečních dní a nemění se tak rychle počasí.  I já mohu osobně potvrdit, že v porovnání s Rakouskem, si tady člověk zalyžuje rozhodně lépe. Jednak  zde nejsou takové šílené fronty jako u nás, sjezdovky jsou neuvěřitelně široké, takže se tam netvoří zácpy jako třeba na Stubai.  Jako bonus přisuzuji i vyhlášenou italskou kuchyni, dobrá vína. Mám ráda velká střediska, kde se pokaždé svezu na jiné lanovce a mohu sjíždět vždy jinou sjezdovku.

V loňském roce jsem si vyjela na zájezd do Val di Fiemme, byl to sice zájezd s cestovkou, což asi každý nemusí, ale byla jsem ráda, že tu štreku jsem nemusela řídit, někde řešit parkování a člověk si mohl dát na sjezdovce i nějaký ten vyhlášený drink - bombardino nebo svařáček.  Bydleli jsme v městečku Panchià v hotelu Regina delle Dolomiti, se zastávkou skibusu přímo proti hotelu, což je naprosto ideální řešení. Mohli jsme si vybrat skibus směr Alpe Cermis (www.alpecermis.it) nebo na druhou stranu do Latemaru - Obereggen (kde už se mluvlo německy) (www.valdifiemme.cz/lyzarska-strediska-val-di-fiemme~ski-center-latemar), člověk předej kopec a je v úplně jiném kraji. A ten štrúdl, co tam mají.....  Když se nám nechtělo lyžovat a zabalily jsme to, zajely jsme si skibusem do městečka Predazzo nebo Cavalese, kde se dá najít mnoho hezkých míst k focení, posezení i nakupování.

Pro nenasytné, je možnost zajít si do bazenu, kde vstupné je v rámci ceny permice přímo pod sjezdovkou v Alpe Cermis nebo pak v hotelu, jako v našem případě.

více informace můžete najít např. na stránkách (www.dolomitisuperski.com/fiemme)